Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

11 grudnia do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość – pan Marek Kawecki, z zawodu górnik. Obecnie pan Marek jest na emeryturze i mieszka w Krasnobrodzie. Była więc okazja do wspólnego świętowania „Barbórki”.

Dla przedszkolaków to wielkie wydarzenie, ponieważ bardzo rzadko w naszym środowisku można spotkać prawdziwego górnika, a do tego w pięknym galowym stroju i w czapce z pióropuszem. Pan Marek wprowadził dzieci w podziemny świat kopalni węgla. Jego opowieści o górniczej pracy i skarbach ziemi bardzo zainteresowały nas wszystkich. Następnie przedszkolaki poznały gwarę śląską, w której pan Marek czytał wiersze Tuwima i Brzechwy. Swoich sił w czytaniu próbowała nawet pani Marysia, koordynująca przebieg spotkania. W spotkaniu ważną rolę odegrała „iskierka”, w którą to zamieniła się Marysia Mazur z grupy „Biedronek” i cały czas towarzyszyła naszemu górnikowi. Wiedzę przedszkolaków uatrakcyjniła i wzbogaciła gazetka tematyczna oraz wystawa „Skarby ziemi”, przygotowane przez organizatorkę. Na koniec spotkania pan Marek poczęstował dzieci cukierkami, a grupa „Biedronek” w podziękowaniu za pomoc w przebiegu spotkania, otrzymała drobne upominki. Na pamiątkę tego wydarzenia przekazaliśmy panu Markowi piękny album o Krasnobrodzie, podziękowania oraz najlepsze życzenia z okazji „Barbórki”.

Organizatorka: Maria Domańska

Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...
Górnicze opowie...

ZS dla Niepodległej - działania szkoły

© 2018 Zespół Szkół w Krasnobrodzie