Projekt Rozwój kompetencji nauczycieli inwestycją w przyszłość naszej szkoły i regionu.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Krasnobrodzie realizują projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach programu KA1 – Mobilność kadry edukacji szkolnej Dzięki szkoleniom nauczyciele chcą podnieść jakość pracy szkoły i wzbudzić zainteresowanie uczniów szczególnie przedmiotami przyrodniczymi. Podnosząc umiejętności nauczyciele zamierzają podejmować współpracę międzynarodową poprzez udział szkoły w kolejnych programach partnerskich przeznaczonych dla uczniów i nauczycieli.

Pierwszym etapem projektu był kurs języka angielskiego zorganizowany w szkole, a następnym wyjazd nauczycieli do Wielkiej Brytanii na kolejne szkolenie językowe. Nowe doświadczenia pozwoliły nauczycielom na dyskusje i refleksje nad jakością nauczania w naszej szkole i wprowadzaniem nowych metod. W Cambridge przez dwa tygodnie nauczyciele uczyli się w grupach międzynarodowych . Na zajęciach rozmawiali tylko po angielsku, a w każdej grupie ćwiczeniowej mógł być jeden członek tej samej narodowości. Szkolenie nauczycieli w międzynarodowym środowisku umożliwiło wymianę doświadczeń o metodach nauczania. Oprócz nauki języka była to też okazja do bezpośredniego poznania zwyczajów, tradycji takich państw jak Brazylia, Oman, Kuwejt, Rosja, Francja, Włochy. Codzienne zajęcia trwały do późnych godzin popołudniowych, a następnie pobyt u rodzin zmuszał również do rozmów w języku angielskim.

Wolny czas był okazją do zwiedzania i poznawania jednego z najstarszych miast uniwersyteckich w Europie. Niezwykłe miasto wywarło niesamowite wrażenie- tak wiele uczelni jedna obok drugiej, a każda z tradycją. Wielkość takich uczelni King’s College z neogotyckimi fantazyjnymi wieżyczkami, Trinity College, którego absolwentami jest ponad 30 laureatów Nagrody Nobla, sześciu premierów i wielu poetów, filozofów pozostanie w pamięci. Wielką gratką było zwiedzanie muzeów m.in. Fitzwillam Museum z bezcennymi kolekcjami obrazów, rękopisów, rzeźb pochodzących ze starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu, Azji, Muzeum Archeologii i Antropologii z okazami gromadzonymi do badań przez Karola Darwina. Mimo że były wakacje, wszędzie byli studenci z całego świata. Studenckie zawody wioślarskie na rzece Cam dopełniały atmosfery historycznego uniwersyteckiego miasta.

Kurs językowy w Cambridge było okazją do podniesienia poziomu znajomości języka angielskiego wśród nauczycieli różnych przedmiotów, poznania metod nauczania języka oraz pogłębienia wiedzy o historii Cambridge i Wielkiej Brytanii.

W czasie pobytu. nauczyciele zwiedzili również Londyn i muzeum lotnictwa w Duxford. Nowe doświadczenia, wiedza na pewno zostaną wykorzystane na wielu lekcjach.

Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...
Nauczyciele w C...