16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach promujących ten dzień.

Uświadomili sobie, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy mamy podobne marzenia, zainteresowania, potrzebujemy miłości, szacunku i akceptacji. To bardzo ważne, aby takie wartości móc przekazywać innym, starszym i młodszym, chłopcom i dziewczynkom. Ideą było zachęcenie uczniów, aby tolerancja zagościła w ich życiu i towarzyszyła każdego dnia. Zwieńczeniem omawianego tematu był happening uczniów z nauczycielami po ulicach naszego miasta. Na dolnym korytarzu zawisła gazetka przedstawiająca najistotniejsze informacje o Dniu Tolerancji. Ponadto, w bibliotece szkolnej powstał kącik książek "Bez barier". Bajki te uświadamiają, że każda osoba potrzebuje akceptacji. Książki polecamy zarówno uczniom, nauczycielom jak i rodzicom, przede wszystkim dlatego, by nauczyć najmłodszych otwartości, wrażliwości i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.

Marzena Wawrzyńczyk
Dominika Smyk
Justyna Kwaśniewska

Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...